You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Élőben közvetíti a Duna a vasárnap kezdődő túraautó-világbajnokság magyarországi fordulóját. A több mint háromórás műsorfolyamban a WTCC mellett szintén élőben látható az Auto GP verseny, valamint a csatorna beszámol a Mercedes VIP futamról is.

A Duna vasárnap 12.20-as kezdettel élőben jelentkezik a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) harmadik legrangosabb versenysorozatával, a WTCC-vel. A magyarországi futamokon rajthoz áll Michelisz Norbert, a Zengő Motorsport versenyzője is, aki a múlt heti szlovák futamon felállhatott a dobogó harmadik fokára, és saját bevallása szerint idén megismételhető tavalyi futamgyőzelme a Hungaroringen.

Szahír/Budapest, 2013. április 20., szombat (MTI) - Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Forma-1-es Bahreini Nagydíj szombati időmérő edzését Szahírban, így a vasárnapi futamon ő indulhat az élről.

Rosberg mögött a háromszoros világbajnok, címvédő és jelenleg is éllovas német Sebastian Vettel végzett a második, a Ferrarit vezető spanyol Fernando Alonso pedig a harmadik helyen.
A 27 éves Rosberg a tavalyi kínai futam után pályafutása során második alkalommal indulhat az első rajtkockából.

Budapest, 2013. április 19., péntek (MTI) - Felipe Massa, a Ferrari brazil pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es Bahreini Nagydíj pénteki első szabadedzésén.

A második legjobb időt csapattársa, a kétszeres világbajnok spanyol Fernando Alonso autózta, míg a harmadik Nico Rosberg, a Mercedes német versenyzője lett.
A háromszoros világbajnok, címvédő és jelenleg is éllovas német Sebastian Vettel (Red Bull) a negyedik időt érte el Szahírban.

Sanghaj, 2013. április 14., vasárnap (MTI) - A vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíj (56 kör, 305,066 km) végeredménye a formula1.com alapján:

1. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 1:36:26.945 óra
2. Kimi Räikkönen (finn, Lotus) 10.168 mp hátrány
3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 12.322 mp h.
4. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 12.525 mp h.
5. Jenson Button (brit, McLaren) 35.285 mp h.
6. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 40.827 mp h.
7. Daniel Ricciardo (ausztrál, Toro Rosso) 42.691 mp h.
8. Paul Di Resta (brit, Force India) 51.084 mp h.
9. Romain Grosjean (francia, Lotus) 53.423 mp h.
10. Nico Hülkenberg (német, Sauber) 56.598 mp h.

KRAGUJEVAC – A kragujevaci Fijat automobili Srbija gépkocsigyárban, ahol a Fiat 500L készül, hétfőtől, április 8-ától kezdve három váltásban fognak dolgozni a termelés növelése végett – közölték ma a Beta hírügynökséggel a vállalat önálló szakszervezetében. Ez a foglalkoztatottak számának növelését is jelenti. Hetente mintegy 150 új munkást vesznek majd fel, a szakszervezet elvárásai szerint pedig ez a szám meg is kétszereződik – mondta Zoran Marković szakszervezeti elnök.

BELGRÁD – Mlađan Dinkić szerb gazdasági és pénzügyi miniszter kijelentette, hogy a Fiat 500L típusú személygépkocsik kedvezményes áron történő megvásárlását az olasz Fiat pénzügyi támogatásával teszik lehetővé, és nem a szerb állam pénzéből. A Blic napilapnak nyilatkozva Dinkić elmondta, hogy az új munkahelyek megnyitását szolgáló szerb állami támogatást a Fiat cég az árak csökkentésére fordítja, így egy 500L típusú gépkocsi Szerbiában 10.990 euróba kerülhet majd. Ennek fejében a Fiat arra kötelezte magát, hogy jövőre összesen 1.400 új munkást foglalkoztat, amit a Szerb állam munkahelyenként 10.000 euróval támogat. A megállapodás szerint ebből a pénzből teszik lehetővé, hogy a Fiat500L személygépkocsi Szerbiában 3000 euróval olcsóbb legyen.

Budapest/Szepang, 2013. március 24., vasárnap (MTI) - A vasárnapi Forma-1-es Malajziai Nagydíj végeredménye és a világbajnoki pontversenyek állása két futam után:

Malajziai Nagydíj (56 kör/310,408 km, a formula1.com alapján):
-------------------------------------------------------------
1. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 1:38:56.681 óra
2. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 4.2 másodperc hátrány
3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 12.1 mp h.

Szepang, 2013. március 24., vasárnap (MTI) - A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte az idei Forma-1-es szezon második futamát, a vasárnapi Malajziai Nagydíjat, és ezzel a vb-pontversenyben is az élre állt.

A 25 éves, háromszoros vb-győztes versenyző mögött csapattársa, az ausztrál Mark Webber végzett a második, Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája pedig a harmadik helyen. Vettel pályafutása 27. futamgyőzelmét aratta.
A versenyt szemerkélő esőben, nagyrészt száraz pályán kezdhették meg a pilóták. Az élről induló Vettel tökéletesen kapta el a rajtot, Felipe Massa és Fernando Alonso igyekezett tapadni rá, az ötödik helyről startoló Webber azonban meglepte a két ferrarist, és a második kanyarban megelőzte őket.

Az autóvásár serkentést jelent a hazai gépkocsigyártásnak, amely a válság ellenére is, állandó növelést könyvel el a kivitelben – mondta Rasim Ljajić kereskedelmi miniszter, megnyitva ma Belgrádban az 51. Nemzetközi Autókiállítást. 2012-ben, a kivitel 40 százalékkal volt nagyobb mint egy évvel korábban, s minden nyolcadik befektetés Szerbiában az autóiparba történik, melyben több mint 19.000 ember dolgozik.

Szepang, 2013. március 23., szombat (MTI) - A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte a Forma-1-es Malajziai Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő indulhat az élről.

A pályafutása 38. első rajtkockáját megszerző versenyző mögött Felipe Massa, a Ferrari brazil pilótája végzett a második, utóbbi csapattársa, a kétszeres vb-győztes spanyol Fernando Alonso pedig a harmadik helyen.
A kvalifikáció első szakaszára száraz pályán, napos időben került sor, a hat kieső névsora pedig a papírformának megfelelően alakult. Az öt újonc közül az ausztrál verseny időmérőjéhez hasonlóan most is egy, ezúttal a mexikói Esteban Gutiérrez (Sauber) jutott tovább a második részbe, amelynek végén a pálya egyes részeire megérkezett a Malajziára jellemző hirtelen és heves eső.